Pokalbis su LBS prezidentu, europarlamentaru Juozu Oleku

Jau kuris laikas prabėgo, kai įvyko neeiliniai Lietuvos bitininkų sąjungos rinkimai ir prezidentu išrinktas europarlamentaras Juozas Olekas. Šis pokalbis įvyko vėlyvą rudenį, tačiau dienos darbų, kaip paruošti bites žiemai, neaptarinėjome.

Kalbėjomės apie tai, kas svarbu, aktualu ir neįveikiama metų metais.

Pokalbyje buvo paminėta, kad būtina priimti Lietuvos bitininkystės veiklos strategiją 20 metų perspektyvai.

Ko reikėtų imtis ir kas daroma, kad padėtis bitininkystėje pagerėtų? Tai ir racionalus, atsakingas pesticidų panaudojimas ; lietuviško medaus prekinio ženklo stiprinimas; bičių apdulkindamos augalus atneša daugiau naudos, negu mes surenkame medaus; kaip realizuoti medų – kai rinkoje akivaizdus perteklius, kokios kooperacijos perspektyvos.

Pokalbyje LBS prezidentas gatavais receptais nesišvaistė, bet kvietė pamąstyti ir veikti kartu.

Kalbėjosi Valentinas Juraitis

 Interviu komentarai

 Juozas Bernatonis.Kas pasirūpins bitininkais, jei ne mes patys. Iš valdžios ko tikėtis. Į Vilnių suvažiavę  ūkininkais   iš tolimiausių kampelių  protestavo – žlugdomi visose  ūkio srityse – grūdai, suplūdę iš Ukrainos ar iš Ukrainos per Rusiją,, kosminės  trąšų kainos…

.. o bitininkai ir mūsų išskirtinės kokybės  lietuviškas medus? Jo kaina rekordinėse  žemumose ir sunku parduoti.  Kas valdžioje galvoja, ar smagu sugeltom rankom ir dirbant  ištisus metus bityne  – gauti apytiksliai  bent 1,5 euro už kilogramą. Supirkėjui  atiduoti  už pusdykę visą bačką.

Živile Vaicekauskienė. Protingos J.Oleko mintys apie medaus  kooperatyvą ir kooperaciją. Tikiu , kad atsiradus pritariančiųjų  jis  pastūmėtų  projektą  gauti  paramos  sandėliui ir fasavimo įrangai įsirengti.  Tik kas  iš vidutiniųjų bitininkų  šio darbo imsis? Kas prisiims tą naštą  ir rūpesčius, o vėliau priekaištų laviną? Čia  reikia ir patirties ir  pasaulinės  rinkos pažinojimo. Gali  atsitikti taip , kad nepriklausomas    vidutinių bitininkų kooperatyvas  galės supirkinėti  medų ne brangiau  1.5 kg/eur  ar 1,90kg/eur , negu  dabar siūlo  patyrę  Lietuvos  medaus supirkėjai. Bet bandyti verta , nes kooperacija tai –  jėga.

Gražina Lauri. Įdomios , vertingos mintys

Bronius  iš Pasvalio .Ar mes lietuvaičiai  jau subrendę kooperacijai? Bitininkai  manau, dar ne. Tačiau grūdininkai, kaip antai  pasvaliokai ,,Šiaurės aruodai“  džiaugiasi rezultatais.

O  video interviu  atkreipiau į kita,  mūsų LBS vadas  J. Olekas  paminėjo paprastą, bet svarbų dalyką, ar mes  mokame bendrauti su kaimynais,  ar nuėjome pas   ūkininką   su medaus stiklainiu  pasikalbėti apie purškimus,  jų grafiką. Jei kalbėtumės,  apnuodytų pesticidais bičių būtų žymiai mažiau.

Tokios kalbos apie mūsų  nesugebėjimą tingumą,nemokėjimą bendrauti  nepatiks dažnam.  Daug kas nori, tik duok pinigų, o kalti  vis kiti…