,,Lietuvos bitininkas“ 2023 Nr. 4 (115)

 

Skaitytojus pasitinka ,,Lietuvos bitininkas“ 2023 Nr. 4 (115) žurnalo numeris. LBS prezidentas  Juozas Olekas   kalėdiniame -naujametiniame sveikinime pažymi, kad mūsų bičiulių būrys  2023 m. pasiekė didžiausią skaičių beveik dešimt tūkstančių, kokio dar nebuvo, reikia  toliau  ir branginti bičiulystę , o bitelių suneštu medumi pasidalinti su kaimynais ir  su likimo nuskriaustaisiais.

Publikuojami pasakojimai apie bitininkus. Apie  Rokiškio  draugijos bitininkus  D. Trumpienę, S. Meilūną, P. Zubą, Rušėnų , Kriaučiūnų, Balžeko  šeimas publikacijose pasakoja Sigitas Uselis.

Paulius Chockevičius –  iškeitė finansininko  profesiją į bitininkystę  mieste bites laiko ant stogų ,  apie šią veiklą interviu  jį kalbina  Jūratė Galvonienė. Taip pat publikuojami  šios autorės kelionės įspūdžiai iš Alandų salų  Baltijos jūroje, esančioje  tarp Švedijos ir Suomijos,  kur bitininkaujama be varroa erkių. Pasakoja apie  saloje gyvenančių  bitininkų Marcelos ir Matejaus Suchų patirtis.

Leidinyje  taip pat nemažai dėmesio primenant  bitininkams  svarbiausias ūkininkavimo  tiesas. Apie darbus bityne žiemos mėnesiais, apie netikrą medų  mintimis dalijasi Sigitas Uselis, apie vasaros medinguosius augalus – Tomas Bočys,  apie sveikatinančius bityno produktus – Jūratė  Galvonienė,   apie terminį  bityno apdorojimą – Tautvydas Vaičiūnas, apie edukacijas, švietėjišką veiklą bityne  – Kęstutis Ūsas, apie rečiausias, net ir pavojingas  sveikatai medaus rūšis, – Rasa Nabažaitė.