Kauno bitininkai renkasi Lietuvos žemės ūkio rūmuose

 

 

Kauno bitininkų draugija vienija per 80 narių, tarp jų gausu patyrusių bitininkystės specialistų, gamtos mylėtojų. Daugiau kaip keturiadešimt metų  draugijai vadovavo Juozas  Jankauskas. Jis yra Žemės ūkio rūmų konsultantas, daug dėmesio skiria  bitininkystės ūkio šakai, jo paskaitų bei seminarų rajonuose klausosi–patyrę ir pradedantys bitininkai. Tokių susitikimų paskaitų konsultacijų buvo daug surengta.

Metai bėga, ir  Juozas Jankauskas džiaugiasi, kad pagaliau pavyko surasti pamainą  vadovauti Kauno   bitininkų draugijos kolektyvui. Neseniai  bičiuliai  išsirinko naują pirmininką  Paulių Bernadišių, jauną bitininką, aktyviai besidomintį  bitininkystės   naujienomis ir plėtra. Džiugu, kad  išsirenkant naują vadovą    konflikto ir prieštaravimų neįvyko, kaip  retkarčiais pasitaiko   kituose bitininkų kolektyvuose,  kai netolerantiški užsispyrėliai tarpusavyje nesutaria., pykstasi, galop draugijos  išsiskaido į dvi, ar tris…

Paulius Bernadišius, būdamas iš profesijos statybininku, šiuo metu prižiūri per 70 bičių šeimų. Diegia naujoves, pvz.   jis  savo namuose  yra įsirengęs  bičių avilį ,kurio skaidrios  permatomos sienos ir galima   gyvai stebėti  bičių šeimos gyvenimą sėdint kambario fotelyje…

Kauno  bitininkai į savo renginius  susirenka Žemės ūkio rūmuose .. Tarpukaryje statyti gražūs rūmai, platūs marmuriniai laiptai, erdvi salė posėdžiams nuteikia  pakiliam  ir   dalykiškam darbui, kad tik  atsirastų  idėjų, sumanymų jiems įgyvendinti.

Deja,  šiandienos bitininkų kasdienybė – ne tokia  pakili ir džiugi kaip norėtūsi. Daugelis dar nepardavė ir pusės savo surinkto medaus.  Pardavimo kainos  taip pat nedžiugina.

Tačiau kauniečiai, gausiai   susirinkę  į metų pabaigos ataskaitinį susirinkimą, buvo nusiteikę optimistiškai: kaip ten  bebūtų, svarbu , kad  bitės  tinkamai prižiūrėtos  saugiai pasitiks  žiemą ir  artėjantį medunešį.

Bičiulis Jonas  Dambrauskas, šalyje pripažintas kaip sumanus bičių pienelio surinkėjas,  padarė pranešimą apie  Karnikos biologines savybes, pasidalijo patirtimi. Buvo aptarti einamieji klausimai.

Valentinas Juraitis

Susirinkime pranešimą padarė  Jonas Dambrauskas

Kauno bitininkai Žemės ūkio rūmuose

Kalba Juozas Jankauskas

Paulius Bernadišius

Ataskaitinio susirinkimo metu  buvo platinami  leidiniai apie bitininkystę žurnalas,,Lietuvos bitininkas” 2023 Nr. 4, ,,Bitininko kalendorius -žinynas 2023″.