Baigiantis metams su medumi ir bitėmis

Baigiantis metams  norisi minutėlei  atsigręžti ir  pažvelgti, kas  buvo, kas įvyko.

Jau keletą  einantis  elektroninis laikraštėlis   www.bitynai.lt  aplanko skaitytojus ir žiūrovus. Ir  jau sutelkėme nemažą   draugų ir bendradarbių būrį. Mūsų leidinys ne komercinis, nesiekia   kažką  parduoti, ar pirkti. Pasakojame apie bitininkus ir bitininkystę. O čia skelbiama  reklama,  tai tik  maža galimybė tęsti veiklą ir  tarnauti  skaitytojams.

Popierinė  laikraščių ir žurnalų spauda  tolydžio traukiasi iš mūsų  gyvenimo. Dėl to gaila, nes  spausdintas žodis  galbūt yra patvaresnis, jį gali sudeginti tik  ugnis. O elektroninį, nors jis per sekundę pasiekia tūkstančius  vartotojų,  galime panaikinti  per akimirką išjungus elektrą…

Tačiau gyvenimas nestovi. Vis daugiau, net ir garbingo amžiaus, bitininkų turi išmaniuosius telefonus ir sumaniai jais naudojasi.

Metų pabaigoje  dėkojame  autoriams, kurie  paskyrė valandą-kitą   savo brangaus laiko  ir parašė straipsnius   mūsų  svetainei.

Ačiū prof. habil dr. A. Gendroliui, prof.habil dr. A.Skirkevičiui, prof. habil dr. A. Maruškai, dr. V. Kaškonienei, dr. L. Blažytei-Čereškienęi, doc. dr. A. Dautartei, dr. J. Kretavičiui, bitininkui  V. Garbauskui, UAB ,,Medicata“ vadovui S. Vasiliauskui, istorikui  A.Janioniui, fotografui E.  Kavaliauskui  už  publikacijas.

Taip pat dėkojame patyrusiems  bitininkams, kad jie  skyrė laiko ir davė interviu, dalijosi savo įžvalgomis  kuriant video siužetus svetainei:  J. Jakaičiui (Varėna), R. Grigaliūnui(Kaunas), I. Masiuliui (Pagiriai),R. Cibienei (Vilnius), S. Useliui (Anykščiai), J. Olekui  Vilnius, Vilkaviškis), V. Kondrotui (Trakai), J. Juodvalkiui (Vilnius), G.Olsevičiui (Prienai), dr. V. Salinkai (Kaunas), L. Tarakevičiui (Vilnius), G. Dulkai (Šalčininkai), D. Markevičiui (Merkinė), P. Vitkauskui (Punskas), P. Visockui (Biržai).

Mes , bitininkai,  už teigiamą  įvaizdį dėkokime bitėms. Prisipažinkime,  bitės  už mus ir darbštesnės, ir pareigingesnės.

Pažiūrėkime į statistiką. Bitininkystės ūkis finansine prasme  Lietuvos respublikos biudžete  užima  gan kuklią vietą. Grūdų augintojai ir  pienininkai   sukuria žymai daugiau  vidaus produkto. Tačiau apie  bitininkus  palyginti  žymiai daugiau rašoma  žiniasklaidoje. O statybininkai  sukuria dar  daugiau, bet apie juo dabar beveik nerašoma.

Prisipažinkime, mes bitininkai  gauname  nemažai   mokesčių mokėtojų paramos tarp  jų ir  iš Europos Sąjungos , pvz. prancūzų, belgų  ar italų… mokesčių mokėtojų krepšio.  Ar mūsų bitynai tokie našūs ir pavyzdingi, ar visuomet pateisiname gautą  paramą?

Tarptautinėje plotmėje bitininkystė verda -kunkuliuoja. Prasidėjus karui Ukrainoje, buvo sumaišytos  kortos ir kongresas Apomondia 47, skubotai surengtas ne Ufoje, o Stambule.

Gal todėl  regiono  mugė Eurobee Friedrichshafene Pietų Vokietijoje  buvo žymiai turiningesnė ir didesnė už Apimondiją 47. Dėl politinių motyvų mus bitininkams tampa uždaryta Rytų rinka, nors visai  nesame kalti dėl  agresyvių šalių politikų nusikalstamos veiklos…  Pvz. Lietuvos bitininkai nedalyvavo  Apiterapijos kongrese,  bitininkystės lopšyje-Riazanėje, vykusiame šių metų gruodį. Džiugiu, kad galime remtis ukrainiečių bitininkų patirtimi.

Pasidžiaugdami  pasiekimais turime  pasiraitoti rankoves  ir ruoštis kitų metų darbams.

Gerų Jums Naujųjų metų

Valentinas Juraitis

www.bitynai.lt

redaktorius