Žurnalas ,,Lietuvos bitininkas” 2023, Nr. 1 (112)

Šalies žemdirbiams, tarp jų ir bitininkams,  svarbu savo produkciją parodyti ir parduoti užsienyje.  Berlyne vykstanti kasmetinė tarptautinė mugė ,,Žalioji savaitė”  – viena iš galimybių parodyti save ir sužinoti naujienų. Sausio mėnesį įvykusios mugės  kryptis ir specializacija buvo  ekologiški  produktai bei atsinaujinantys ištekliai.  Apie tai  parodos dalyvės Jūratės  Galvonienės įžvalgos.

LBS prezidentas Sigitas Uselis  straipsnyje apžvelgia praėjusius 2022m. ir nagrinėja, kokias pamokas, patirtį iš to galima pasisemti.

Doc. dr. Vytautas Salinka   primena apie pavasario darbus bityne, nozematozės profilaktiką, medaus naudą  žmogaus sveikatai.

O bitininkas Vytautas Gaidelis  dalijasi patirtimi kaip lydyti vašką nerūdijančio plieno lydytuvėse.

Bitininkystės konsultantė,  ilgametė  Zarasų  bitininkų draugijos pirmininkė  Meilutė Mociškytė  publikacijoje pristato  savo krašto bičiulius, kalba apie  rajono bitininkų nuveiktus darbus, keliones, savitarpio pagalbą ir mokymąsi.

Kėdainiškiai  Ardavičiai – Rimtautas, Rita, sūnūs  Ramūnas ir Domantas per daugelį metų  sukūrė pavyzdinį šeimos ūkį su  900 bičių šeimų. Kaip jiems  sekasi  išgyventi  medaus perprodukcijos, realizavimo problemų fone -Valentino Juraičio pasakojimas.

Žurnale prisimenamas nesenai išėjęs  Stasys Kučinskas (1929-2023), jis buvo pirmaujantis šalies bitininkas, novatorius ir ilgametis žurnalo redkolegijos narys, straipsnių autorius.

Skyrelyje ,,Bičiuliai rašo” mintimis, naujienomis dalijasi įvairių profesijų  šalies bitininkai-mėgėjai.