Kiek kainuoja bitininkystės pradžiamokslis Britanijoje?

Bitininkų kursai Britanijoje.

Ši tema gal gali būti įdomi ir  mums, gal galime pasisemti verslo patirties, patys organizuoti mokymus ar bent patenkinti smalsumą?

… O kita vertus britų patirtis įdomi, nes  nemažai mūsų lietuvaičių ten  emigravo, ir galbūt valgo britišką, o ne lietuvišką medų…

Britų bitininkų bendruomenė – gausi, turi senas tradicijas. Didžiojoje Britanijos bitininkų asociacija, įkurta 1874 m šiuo metu vienija per 30 tūkstančių bitininkų. Asociacijos nariais tampa  jau patyrę, ilgesnį ar trumpesnį  kelią nuėję bitininkai.

O angliška bitininko mėgėjo  kelio pradžia? Šalyje yra  daugybė pasiūlymų lankyti privačius kursus ir už pamokas susimokėti.

Mūsų lietuvių akimis  mokestis  už kursus nėra toks jau  mažas. Kainos, skaičiuojant ne svarais, o  eurais už  vienos dienos kursus svyruoja  160   iki 190 eur .

O bitininkystės įvado kursas  savaitgalį dvi dienas kainuoja nuo 290 eur. iki 350 eurų.    Kažin kiek per tas dienas galima išmokti? Bet svarbiausia, kaip sakydavo Julijus Cezaris: burtai mesti…

Cotswold Bees  pedagogikos verslas

Štai Šiaurės Kotsvolde įsikūrusi Cotswold Bees bendrovė  gamina aukštos kokybės medų jį pilsto į stiklainius, taip pat realizuoja supjaustytuose  koriuose.    Bitininkystės ūkis  skelbia, kad jie neparduoda savo medaus tiesiogiai iš savo būstinės Mikltone. Vykdo internetinę prekybą per įmonės svetainės puslapį. O gretutinė  įmonės veikla yra  bitininkų mokymas. Mokoma tiesiogiai bityne, taip pat  internetu. Klausytojai – klientai : pradedantys  ir labiau patyrusieji  bitininkai.  Ūkio bendrovė siūlo įvairius mokymo kursus – nuo ​​internetinių kursų iki vienos ar dviejų dienų tiesioginių kursų. Taip pat organizuoja individualius kursus vienam ar dviem žmonėms. Susitarus galimi  įmonių kolektyvų bitininkystės  kursai grupėmis. Žodžiu , edukacijos ir verslo ratas įsuktas ir veikia sėkmingai.  Šioje bitininkystės mokykloje yra du internetiniai kursai – „Įvadas į bitininkystę“ ir „101 klausimas, kurį paprastai paklausia naujas bitininkas,norėdamas gauti daugiau informacijos, besidomintis  gali gauti informacijos   šios mokyklos „Twitter“ ir „Instagram“ platformose, patarimai apie bitininkystę bei reguliariai atnaujinami. Mokyklos  „YouTube“ kanale yra mokomieji vaizdo įrašai pradedančiajam bitininkui, taip pat trumpi vaizdo įrašai įvairiomis bitininkystės temomis. Kokios temos aptariamos vienos dienos kurse?• Bitės sandara ir gyvenimas.• Kaip įsirengti bityną.• Bitininkystės sezono analizė.• Kokia reikalinga įranga.• Darbas su bitėmis.• Avilio gaminiai.  Be abejo vienos die kursuose  apsilankoma bityne. Bet per dieną  daug neišmoksi. Tai tik pirmoji pažintis. Savaitgalio kursai yra tobulesnė vienos dienos kurso versija. Pirmoji diena yra tokia pati kaip vienos dienos kursas, o antrą dieną pasakojama, kaip atpažinti ligas, kuriomis gali sirgti bitės, ir su jomis kovoti. Tai taip pat suteikiama būtinų žinių, reikalingų spiečiaus valdymui, kuris yra gyvybiškai svarbus kiekvienam  atsakingam bitininkui.

Verslo dėmenys. Dovanų kuponai 

Vietą Bitininkystės įvado vienos dienos kursuose arba savaitgalio kursuose galima įsigyti įsigiję kuponą sau arba kaip dovaną kam nors kitam. Dovanų kuponai jums bus išsiųsti pirmos klasės paštu.   Dovanų kuponai, įsigyjami kaip dovana kitam asmeniui, galioja vienerius metus nuo įsigijimo datos.

Ką siūlo kita bitininkystės mokykla TIGER HALL BEES?

Bitinitnystės mokykla TIGER HALL BEES yra įsikūrusi Vyskupo pilyje, Šropšire (Shropshire)  teikia  žymiai brangesnes mokymo paslaugas. Daugiausia dėmesio skiria praktiniam mokymuisi, darbui su bitėmis sodo bityne.  Norėdamas pailiustruoti britų pedagogikos  verslo intensyvumą , paciuosiu šių 2023 m.metų  mokyklos  mokymo grafiką: balandžio 15/16 d.; balandžio 29/30 d.; gegužės 20/21 d.; birželio 17/18 d.; liepos 22/23 d.; rugsėjo 9/10 d.Mokymo programa:o stimuliuojantis ir linksmas poilsis nuostabiame.o labai patyręs dėstytojas: buvęs vyriausybės bičių inspektorius.o ne mažiau kaip 10 avilių sodo bityne, kad būtų  galima praktikuotis.o individualus dėmesys – ne daugiau kaip 10 klausytojų kurse.o nemokama tolesnė pagalba ir patarimai. Kaina: £345 asmeniui. Arba atsivesk draugą ir sutaupyk 50£ (320£ kiekvienam). Dabar sumokėkite tik 100 svarų sterlingų užstatą. Sąskaitą faktūrą išrašysime likus maždaug 6 savaitėms iki kurso. Apgyvendinimo kaina  neįskaičiuota. Šalia Šropšyro yra keletas gerų vietinių viešbučių, nakvynės su pusryčiais namų ir „AirBnB“. Daugiau informacijos ir nuorodų rasite čia.

xxx

Štai tiek apie britų bitininkystės mokymo patirtį.

Atkreipsiu dėmesį, kad  rinkdamas šią medžiagą  neradau informacijos, kad  minėtos mokyklos naudotų mokesčių mokėtojų pinigus.  Tikėtina, kad  šie mokymai vyksta  sava iniciatyva ir kiekvienas už pamokas susimoka.  Šiame fone  mes Lietuvos  bitininkai galėtume ir neverkšlenti, kai  esame kviečiami į nemokamus bitininkystės kursus , finansuojamus ŽUM NMA lėšomis, kur  kaštus padengiame mes visi – mokesčių mokėtojai.

Valentinas Juraitis

Bitininkystės mokymai Britanijoje