Žinynas – ir bitininkams, ir bičių produktų vartotojams

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra Bitininko-zinynas2-1024x785.jpg

Mūsų leidykla, www.bitynai.lt redakcija, parengė ir išleido, ,,Bitininko kalendorių -žinyną 2023″, skirtą ne tik bitininkams, bet ir bičių produktų vartotojams.

Tai jau antras kasmetinis leidinys, talpinantis informaciją 136 puslapiuose.

Leidinys skirtas bitininkams mėgėjams. Čia daug patarimų, priminimų, kokius darbus reikia nudirbti bityne kiekvieną mėnesį,  kad ,,ratuotosios” sveikai ir saugiai išgyventų.

Tai parankinė knygelė, kur bitininkas gali  surasti būtiniausią informaciją apie kasdienines reikmes: kur įsigyti rėmelių, pas kuriuos bičių motinų augintojus kreiptis, kas gali padėti įrengti stebėjimo kameras bityne ir t.t.

Sudarant šį leidinėlį buvo įdomu ,,praeiti”, ,,prabėgti” per mūsų žymiųjų bitininkų biografijas, peržvelgti jų nueitą kelią. O kiek daug  iškilių asmenybių turime. Tai vokietis, mūsų bitininkystės pradininkas iš Priekulės – D. Zetegastas, vienuolis J. Pečkaitis, rašytoja Šatrijos Ragana, kunigas J. Ambraziejus, akad., prof. J. Kriščiūnas, prof. A. Gendrolis, akad.,  prof. A. Skirkevičius, bitininkas novatorius S. Kučinskas… ir jauniausias iš jų – doc. A. Amšiejus… Jų pieštinius  grafikos portretus   sukūrė  dailininkė N. Daugulienė.

Smagu susitikti  su savo bitynuose  triūsiančiais  bičiuliais  ir pasidalinti jų patirtimi, atradimais. Tokių susitikimų, pasakojimų leidinyje yra ne vienas, tarp jų ir apie jaunuosius bitininkus.

Valentinas Juraitis