Paluknio jaunieji bitininkai 

Paluknio Liongino Komolovskio  gimnazijos (Trakų r.)  pedagogai ėmėsi  iniciatyvos   mokyti vaikus bitininkystės. Vieną kartą per mėnesį biologijos, matematikos, chemijos, rankdarbių net ir muzikos pamokose mokymas yra siejamas su bitėmis.

Ir vaikai  noriai žinių semiasi. Nes dalykas dėstomas ne tiesmukai, o per žaidimus, darbų pamokas. Vaikai patys susikala rėmelius, susipažįsta su avilio konstrukcija, sužino ir pabando kaip iš vaško pasigaminti žvakę, iškepti meduolius.

O per matematikos, geometrijos, biologijos pamokas nagrinėjamas bičių  elgsenos ir erdvės suvokimas. Žvelgiant per  mikroskopą  susipažįstama su vabzdžio sandara.

Bitininkystės dėka moksleiviai ir mokyklos pedagogai atranda galimybę plačiau bendrauti. Grupė jaunųjų bitininkų buvo pakviesti  dalyvauti renginiuose Lietuvos prezidentūroje. Dalyvavo šalies bitininkų šventėse, kaip antai  A. Smetonos dvare (Ukmergės r.), Antazavės dvare  (Zarasų r.). 

Su bitėmis Paluknio L. Komolovskio gimnazija sukūrė savitą  atpažinimo ženklą, išgarsėjo. Mokyklos erdvės: kabinetai, koridoriai papuošti piešiniais apie bites ir kita atributika.Vaikai turi  specialias  bitininko aprangas, kurias jiems padovanojo rėmėjai. Mokykloje veikia nedidelis bitynas.

– Su šia programa mes nesiekiame, kad mūsų moksleiviai taptų profesionalais.. Bet užteks to, kad  jie galbūt  prižiūrės bites  namuose, geriau pažins gamtą, išmoks sveikos gyvensenos, – sako L. Komolovskio gimnazijos direktorė, projekto iniciatorė Renata Krasovska.

Šios mokyklos darbai – tai  sektinas  pavyzdys, kurio galėtų imtis  ir kitos švietimo įstaigos. Šiandien bitininkystės nemokoma pilnu kursu nei viename mūsų šalies universitete, kolegijoje – yra negerai. Tai pavojaus skambutis, kurį mes turėtume išgirsti.  Kokią bitininkų – profesionalų pamainą mes turėsime  po 5-10 metų?

Apie Paluknio jaunųjų bitininkų pasiekimus pasakojama filme.