Vilniaus apskrities bitininkų bičiuliškas vasaros seminaras

 

Habil.dr. D. Stasytytė Bunevičienė padarė pranešimą  ,,Bitės ir mes: Lietuvos žmonių genofondui išsaugoti”

Neretai geros dalykiškos mintys kyla  besišnekučiuojant  stovint pusračiu, ar   ar kitaip neformaliai bendraujant. Bitininkai  dažnai pakalba, kad pastaruoju metu  trūksta betarpiško bendravimo.

Vien internetas  ir nuotoliniais ryšiais – negali pakeisti  buvimo šalia ir kartu.

Neieškodami  paramų ir rėmėjų Trakų ir Vilniaus susivienijimo bitininkai  nusprendė surengti nedidelį seminarą, kur galėtų pasidalinti mintimis ir patirtimi   apiterapijos klausimais,  kaip geriau panaudoti  savo bitynus – turtingą gamtos vaistinę.

Kaip  tarė, taip  ir padarė.

Bičiuliai susimetė  po 35  eurus renginio išlaidoms, nuostabią pastogę pasiūlė  bitininkas Ruslanas Anusevič – kaimo turizmo sodybą ,,Viesų vila” Trakų r., Salkininkų kaime, esančią prie ežero.

Ir čia 2023 m. liepos 26 d. (trečiadienį) susirinko visi pageidaujantys.

Svarbiausias tikslas buvo tiesiogiai pabendrauti, padiskutuoti, pasidalinti patirtimi.

Apie bitės, kaip kalbos pradininkės,  svarbą,  žodžių apis, apsta,, gausa prasmę , naturalumo pradmenis ir ištakas kalbėjo lektorė. Ramuna Barma. Habil.dr. D. Stasytytė Bunevičienė padarė pranešimą  ,,Bitės ir mes: Lietuvos žmonių genofondui išsaugoti”, kuris galėtų tapti  veiklos programa kiekvienam bitininkui.

Apie propolį, kitų bičių produktų kokybinius rodiklius mintimis  pasidalijo  ,,Medicata” direktorius Sigitas  Vasiliauskas.

Po to susirinkusieji bitininkai pasidalijo savo patirtimi, kaip gaminami sveikatinantys  papildai:  bičių kūnelių ištraukos, pikio, vaško kandžių tirpalai, tranų homogenatas ir kt. Čia turėjo, ką papasakoti bičiuliai

Juozas Norinkevičius, Virginijus Kondrotas, Jonas Jakaitis ir kiti. Improvizuotos  midaus degustacijos metu

susirinkusiems daug įdomaus papasakojo  midaus žinovas    Dainius Noreika, jis pateikė   dalyvių vertinimui ir savo midų. Tai pat  susirinkusieji labai teigiamai įvertino   bitininkų Ruslano Anusevič ir Jono Jakaičio midų. Susirinkusieji  vieningai  pritarė, kad  jokios šiuolaikinės  ryšio priemonės negali pakeisti gyvo bendravimo.

 

 Apie propolį, kitų bičių produktų kokybinius rodiklius mintimis  pasidalijo  ,,Medicata” direktorius Sigitas  Vasiliauskas.

 

Improvizuotos  midaus degustacijos metu susirinkusiems daug įdomaus papasakojo  midaus žinovas    Dainius Noreika.

www.bitynai.lt inf.

Valentino Juraičio nuotr.