Verslas Viršurodukio kaime

Visiems bitininkams ateina diena, kai prireikia ne tik naujų avilių, bet ir dažniausiai tenka savo ūkį papildyti bičių korių rėmeliais.

Rėmeliai sensta dėvisi, galop sulūžta, o bičių šeimų daugėja, inventoriaus poreikiai auga taip pat.

Patyręs stalius, statybininkas Deimantas Markevičius jau keletą metų specializuojasi gaminti bitininkystės inventorių. Iš pradžių griebėsi avilių, gamino ir gamina jų įvairių konstrukcijų: Dadano, daugiaaukščių, Langstroto\Ruto ir kitų rūšių.

Tačiau patyrė, kad didžiausiais poreikis Lietuvoje yra rėmeliams.

Deimantas gyvena ir darbuojasi Dzūkijos širdyje – ūksminguose miškuose Viršurodukio kaime netoli Merkinės, jaukioje sodyboje šalia to paties pavadinimo upelio. Įsigijęs sodybą ir pasikvietęs savo tėvus, čia įkūrė ir stalių dirbtuves.

Visuomeniškai vertinant Deimantas yra savitas teigiamas kylančios Lietuvos kaimo tinklo  pozityvus, save atrandantis pavyzdys. Ir tokių žmonių sutinkame jau ne vieną.

Bet pažvelkime aplinkui beveik milijonas mūsų žmonių išvažiavo laimės ieškoti kitur. Ir ką jie ten rado? Štai vieni Olandijoje prižiūri senelius, kiti  Danijoje jau dešimt metų betono įmonėje – naktinėje pamainoje, pinigėlių užsidirba svetimame krašte. Kiti prie konvejerio Škotijoje.

Dauguma jų turi aukštojo mokslo baigimo diplomus…tačiau užsienyje dirba žemesnės kvalifikacijos darbą.

O štai Deimantas baigęs ,,profkę“ kuria savo verslą Lietuvoje. Jam per trisdešimt – dar daug kas priešakyje. Tokiems žmonėms mes turime padėti atverti sėkmės vartus, bet drąsinti jų nereikia jie – drąsūs.

Deimantas sako, kad gyvenimas tolimame kaime tarp miškų – tai tik geografinis, o ne dvasinis, matmuo: metras ar centimetras. Visa Lietuva – tik trys valandos kelio automobiliu, o elektroninis ryšys – viena milisekundė.

…Palaipsniui jis papildė savo įmonėlę nauja įranga frezavimo, obliavimo staklėmis. Tai jam leidžia našiai ir kokybiškai apdoroti medieną. Turėdamas ilgametę namų statybos patirtį į bitininkystės sritį  jis atėjo įvertinęs naują nišą.

Rėmelių gamyba ir jų sukalimas, įvielinimas yra imlus darbas, o bitininkams laiko stinga. Deimanto gaminiai pasižymi aukšta kokybe, patvarumu. Jis naudoja aukščiausios kokybės medieną iš Dzūkijos miškų. Įsigyja rastus, išpjauna lentas, natūraliai džiovina. Sumaniai ir taupiai panaudodamas medieną rėmelius pagamina be šakų, gerai išdžiovintos žaliavos, tad jie neišsikraipo.

Dar vienas svarbus dalykas. Rėmelius pateikia įvielintus. Įvairių išmatavimų. Nerūdijančio plieno viela, praėjusi laiko bandymus, parenkama ta, kuri atspariausia įtempimui. Tai svarbu ir tai brangina Deimanto klientai, kurių tarpe yra daug didžiųjų bitininkystės ūkių šeimininkų ir smulkių bitininkų.

Tarp užsakovų yra ir Skandinavijos, Lenkijos, Latvijos bitininkystės ūkiai. Tačiau dauguma klientų iš Lietuvos, kurie atvyksta patys pasiimti produkcijos tuo pačiu aplanko įspūdingas Dzūkijos miškų grožybes.