Vaško lydymas, vaškuočių gamyba Alytuje

Žiemos metas – pats palankiausias metas vaško lydymui ir inventoriaus, rėmelių, korių tvarkymui bityne.

Gal būt todėl ir vaško lydytojai bei vaškuočių gamintojai šiuo metu turi daugiau darbo ir užsakymų iš bitininkų.

Sostinės ir aplinkinių rajonų bitininkai dažniausiai vašką perlydo gaminasi vaškuotes į UAB ,,Bičių korys” įmonėje (Vilnius, Verkių Riešės g. 64 Tel. +370 5 2309753, www.biciukorys.lt), kur sumontuoti galingi įrengimai, dirba patyrę specialistai ir žaliava perdirbama ir apdorojama dideliais kiekais.

Šiandien apsilankėme nedideliame vaško perdirbimo ceche Alytuje. Dzūkijos regione gausu bitininkų ir poreikis vaško apdorojimui yra taip pat didelis. O į Vilnių važiuoti toli. Tai suprasdamas patyręs bitininkas Jonas Ginkus prieš trisdešimt metų nusprendė teikti vaško lydymo paslaugas, pradėjo nuo mažo kambarėlio, netrukus versliukas išaugo į nedidelį cechą.

Senoliui Jonui pasitraukus į užtarnautą poilsį darbus perėmė Vitas Marčiulaitis, dirbdamas čia jau aštuonerius metus ėmė ne tik perlydyti vašką iš korių ir duonelės pakulų, bet ir, įsigijęs papildomą įrangą, gamina vaškuotes.

Prisitaikydamas prie rinkos poreikių vaškuotes gamina netik populiaraus Dadano ir daugiaaukčių avillių rėmų formatais, bet ir kitokių išmatavimų, kokių tik paprašo klientai.

O pageidavimų būna įvairių. Dar esama bitininkų, kurie prižiūri varšavinius avilius.

Vakarų Europoje, JAV, Rusijoje paplitę Langstroto-Ruto aviliai, mūsų šalyje taip pat daugėja bitininkų, kurie renkasi šį avilio ir inventoriaus formatą.

Taigi alytiškiai gamina vaškuotes ir jiems.

Alytaus cechelyje sutikome patyrusį bitininką dr.Justiną Kretavičių, jis savo bitynuose prižiūri per 200 šeimų. Justinas bitininkaudamas vykdo ir mokslinę bičių selekcijos veiklą, neseniai  jis įkūrė Nacionalinę bičių selekcininkų asociaciją, kuri siekia toliau vystyti tiriamuosius ir praktinius darbus.

Justinas ceche nuolatinis klientas, jam čia patinka, kad gali iš savo atvežto vaško pasigaminti vaškuotes, ir būti garantuotas, vaškas nebus sumaišytas su kitų bitininkų bendrame katile, nebus apkrėstas ligomis, neturės agresyvių chemijos priemaišų, kurių išlieka neekologiškai gydant bites.

  Vienas iš privalumų Alytaus perdirbimo ceche  dar yra tas, kad žaliava kaitinama aukšta temperatūra, todėl daug žalingų priemaišų, ligų sukėlėjų sunaikinama, gaunam palyginti švari vaško produkcija.

Bitynai.lt inf.

Kontaktai:

Cechas ,,Vaško perdirbimas”

Vaško lydymas,

Vaškuočių gamyba

Pulko g. 90, Alytus

Kreiptis Vitas Marčiulaitis

mob. tel.: 8612 55324