Pas Molėtų bitininkus


Aukštaitijos profesinio rengimo centre, Alantoje į atasklaitinį susirinkimą  susirinko Molėtų krašto bičiulių draugijos, kuriai vadovauja Arvydas Satkūnas, nariai.  Ši bičiulių organizacija dar jauna, tik vieneri metai veikia drauge, todėl buvo apie ką pasikalbėti, numatyti  kitų metų gaires.

  Susirinkime dalyvavo  UAB ,,Medicata  Filia” vadovas Sigitas Vasiliauskas, jis pristatė  ir pasakojo apie bityno produktus, jų sveikatinančias savybes. Ypač atkreipė dėmesį kaip rinkti bičių pikį, stengtis, kad išeiga būtų didesnė,  ir kokybiškai, neprarandant vertingųjų savybių, tinkamai surinkta.

Molėtų bičiuliai pasveikino  kolegą  Sigitą Vasiliauską su 75 metų jubiliejumi, palinkėjo  jam geros sveikatos ir tolesnio gražaus bendradarbiavimo.

  Buvo pasidalinta  patirtimis ir  informacija apie  naujoves   bitininkystės įrangos rinkoje. Šiandien  daug kalba apie trumpąją  prekių tiekimo grandinę ne tik žemės ūkyje . Tiesiogiai susisiekus su gamintoju, ypač Kinijoje, galima   prekę įsigyti dvigubai pigiau.

 Arvydas Satkūnas  supažindino su įrenginiu – purkštuvu, kuris  naudojamas  oksalo rūgštimi naikinti varroa erkes.  Taip pat bičiuliai pasidžiaugė  Arvydo staliaus meistryste – jo paties pagamintu  aviliu iš 4 cm  storio lentų. Šiame  12 rėmų daugiaaukštyje avilyje  bitės puikiai žiemoja, patogu prižiūrėti ir jas gydyti . Pagamintas  pagal ukrainiečių bitininkų pateiktą pavyzdį.

  Bičiulis  Darius Ambrasas  pademonstravo savo paties pasigamintą  motinų dirbtinio apvaisinimo įrenginį. Įdėjas  įrenginiui šis  bitininkystės racionalizatorius  susirinko naršydamas po internetą. O  daugumą detalių pasigamino išmaniojo spausdintuvo pagalba. Jau matyti ir pirmieji darbo  rezultatai: kelios apvaisintos  motinos su šeimelėmis  pasitinka žiemą.

  Šis susirinkimas   tapo ir  improvizuotu  internetinio  laikraščio www.bitynai.lt  susitikimu su skaitytojais. Išklausyti  bitininkų pageidavimai, išplatinti redakcijos leidiniai-žinynai. O svarbiausia, sužinota kuo šiandien gyvena bitininkai, ir  kokiomis aktualiausiomis temomis  rengti publikacijas, kad skaitytojams jos būtų įdomios ir reikalingos.

www.bitynai.lt inf.

Jaunos Molėtų krašto bičiulių draugijos branduolys.

S. Vasiliauskas, A. Satkūnas, V. Juraitis.

Bičiulis Arvydas prie naujo avilio  iš storų spygliuočio lentų.

Bičiulis Darius Ambrasas rodo dirbtinio apvaisinimo įrenginį.

Bitininkystės mokytoja Ramunė Šimėnienė ( Antra iš kairės) dalijasi savo įžvalgomis.

Valentino Juraičio nuotr.