Pradedančių bitininkų mokymai

 

Praėjusį savaitgalį Purnuškių kaime, Vilniaus r. , Leopoldo Tarakevičiaus bityne  vyko pradedančių bitininkų mokymai, seminaras. Juos suorganizavo  paryrę Lietuvos bitininkų konfederacoijos steigėjai ir aktyvistai Leopoldas Tarakevičius ir  Vytautas Baležantis, šie mokymai  finansuojami pagal NMA prie Lietuvos Žemės ūkio ministerijos bitininkystės vystymo  programą.

Jau keletą metų šalyje  jaučiame medaus produkcijos perteklių ir kiekvienas bitininkas žino, kiek daug darbo tenka įdėti, kad  bitės sėkmingai  gyventų savo  tavo aviliuose, nesirgtų, atneštų pakankamai medaus. O ir viena bitutė per  savo neilgą keliasdešimties dienų gyvenimą surenka ir atneša į avilį vieną šaukštelį medaus.

Įvairaus medaus  Lietuvos rinkoje nemažėja, ir kainos , palyginti su įdėtomis sąnaudomis yra  juokingai mažos. Pelnas iš medaus – nedidelis. Tačiau bitininkų Lietuvoje nemažėja.

Bitininkauti – tai ne užstalės dainas dainuoti, nors ir neturint nei balso, nei klausos…

Bitininkystė  yra sudėtinga ir subtili profesija. Tai dar kartą įtikina, matant kiek  pradedančių  bitininkauti šį užsiėmimą  meta, nes nepavyko, bitės žuvo, apsirgo neatnešė medaus…Taigi bitininkystės  žinių skleidmas šiandien tebėra aktualus.

Leopoldas Tarakevičius ilgametis patyręs bitininkas, tai  netik  gyva  bitininkystės  enciklopedija, bet ir sveiko, gyvenimo būdo, pagrįsto  sveiku, gamtą gerai pažįstančio valstiečio protu, propaguotojas. Savo paskaitose jis supažindino pradedančius  su bitininkavimo abėcėle, konkrečiais  pavyzdžiais savo ūkyje  įtikino, kaip  ir ko reikia, kad lydėtų sėkmė. Bičių šeimos priežiūra, kokybiško vaško lydymas, spiečių  gaudymas, naujų šeimelių kūrimas.

Kadaise tarp bitininkų buvo populiarios bitidės. Dabar dideliuose ūkiuose jas išstūmės platformos, prikabos. L.Tarakevičius įsitikinęs, ir tai įrodė savo pavyzdžiu, kad  bitidė  nedideliame ūkyje yra puikus būdas našiai ir neeikvojant jėgų bitininkauti.Jis prisiminė ilgus dešimtmečius pripažinto geriausiu bitininku Lietuvoje Stasio Kučinsko pasiekimus ir patirtį naudojant bitides ir kvietė jų neatsisakyti.

Mokymų seminaro metu užsimezgė diskusija, kokias bičių veisles  bityne laikyti, ar verta pradėti bitininkauti mieste panaudojant  daugiaaukškčių namų stogus ir balkonus. Bitininikai Edmundas Mikševičius, Saulius Žilinskas, Renatas Strumskis ir kiti  pasidalijo mintimis kaip išplėsti bičių ūkio  asortimentą, surinkti  daugiau vaško, žiedadulkių, pikio. Kitas mokymų užsiėmimas numatytas liepos 10 d.

www.bitynai.lt

inf.