Lietuvos bitininkų sąjungos ataskaitinis rinkiminis susirinkimas (nuotoliniu būdu)

Š. m. kovo 20 d. įvyks Lietuvos bitininkų sąjungos ataskaitinis rinkiminis susirinkimas, kuriame bus renkama nauja vadovybė.

Suvažiavimas vyks nuotoliniu būdu. Siaučiant pandemijai, kiek  sunkiau įvykdyti visas teisines procedūras, aptarti problemas, kurios susikaupė  per daugelį metų, mūsų rinką užpildžius  importinių kinų, ukrainiečių medumi, nevaldomai skverbiantis  užsienio bičių veislėms  išstumiant vietines.

Sunkiau ir paskleisti idėjas, kurias įgyvendinant Lietuvos bitininkai taptų stipresni, pažangesni konkurencingi. Deja, viešos diskusijos apie bitininkystės ateitį ir  kandidatų  pasisakymų ir debatų neįvyko. Na, ir pretendentai savo kandidatūras kėlė ir vėl atsiėmė vangiai, nedrąsiai, tarsi būtų už tai smerkiami.Tačiau kuo daugiau viešai paskelbtų idėjų ir minčių – tuo naudingiau verslui.

Lietuvos bitininkų sąjunga (LBS) vienija įvairias Lietuvos miestų ir kaimų bitininkų organizacijas. Lietuvos bitininkų sąjunga (LBS) yra asociacija dirbanti visuomeniniais pagrindais. Pagrindinė LBS veikla ir tikslai yra:Koordinuoti bitininkų organizacijų veiklą; organizuoti bitininkų mokymą ir kvalifikacijos kėlimą;skaityti paskaitas bitininkystės ir bičių produktų, bičių sveikatingumo klausimais;atstovauti Lietuvos bitininkų interesus Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijoje ir kitose institucijose, kuriose sprendžiami su bitininkyste susiję klausimai.

Daugelį metų Lietuvos bitininkų sąjungai vadovauja habilit. dr. Algirdas Skirkevičius. Sulaukęs garbingo amžiaus žinomas mokslininkas atsisakė dalyvauti dar vienuose rinkimuose ir darbuose.

Vienas  iš labiausiai žinomų patyrusių bitininkystės verslo atstovų – kandidatu į Sąjungos vadovus yra anykštėnas Sigitas Uselis 2008 m. kasmetinėje Lietuvos bitininkų ir jų šeimų šventėje paskelbtas Lietuvos metų bitininku. Sigitas Uselis prižiūri 70 bičių šeimų ir, verslininko žodžiais, valdo vidutinį bitininko ūkį. Jo bitės per metus surenka apie 2 tonas medaus.

  1. Uselis yra vienas aktyviausių Lietuvos bitininkų sąjungos narių, šioje sąjungoje vadinamas „užsienio reikalų ministru“. Tai jo iniciatyva lietuviai bitininkai bendradarbiauja su Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Čekijos ir kitų užsienio šalių  kolegomis. Mūsų svetainė www.bitynai.lt gavo kandidato į LBS prezidentus – S. Ūselio rinkiminę programą (Skelbiame).

Kitas kandidatas Arvydas. Mockevičius (37) aktyviai padeda kitiems bitininkams – nuosekliai ir kryptingai pasisako už lietuviškos prekės puoselėjimą,vietinių produktų (tarp jų ir medaus)  ir verslų išsaugojimą. Tai jaunosios kartos bitininkas aktyviai su sumaniai naudojantis šiuolaikines informacines technologijas.Jis keletą metų dirbo organizacinį darbą Danijoje, vadovaujantį komercinį dabą šalies įmonėje. Jam malonu, kai nepažįstamas bitininkas iš kito Lietuvos kampelio padėkoja už informatyvų į „Youtube“ įkeltą vaizdo įrašą.

„Bitininkystė yra sena Lietuvos vertybė. Todėl turime puoselėti bitininkų vienybę ir auginti bendruomenę“, – dalijasi pašnekovas, jau pastebėjęs, kad susitelkus įmanoma pigiau įsigyti reikiamo inventoriaus ar kandi tešlos. Be to, visiems drauge gali būti lengviau atsilaikyti prieš produktų iš užsienio konkurenciją. „Kad tinkamai įvertintų savo krašto medų, lietuviams dar trūksta žinių“, – pripažįsta bitininkas ir pirkėjams pataria pastudijuoti parduotuvėse siūlomo medaus etiketes, iškart iškeldamas klausimą, ką reiškia „ES ir ne ES šalyse surinkto medaus mišinys, – sako bitininkas Arvydas Mockevičius.

Kelti savo kandidatūrą į Sąjungos prezidento pareigas kolegos ragina ir  patyrusį bitininką  Kęstutį Ūsą, daug nuveikusį, kad rajono bitininkai susitelktų ir pasiektų dar geresnių ūkio rezultatų, glaudžiais bendrautų, dalintųsi patirtimi..Šakių rajono bitininkų draugijos bitynuose gaunama virš 150 t. medaus, 800 kg. bičių duonos, daug bičių pikio ir kitų bičių produktų. Draugijos bitininkai medų naudoja savo reikmėms, teikia labdarą  pagyvenusių žmonių ir vaikų globos namams, medicininiams tyrimams, parduoda perdirbančioms įmonėms, realizuoja stambiuose prekybos centruose ir Lietuvos turguose, bendrauja su medų eksportuojančiomis įmonėmis.

Šakių rajono bitynuose galima rasti tradiciškai išpilstyto ir atkuriant senovinius medaus laikymo būdus medaus. Bitininkai vaišina svečius midumi, pagamintu pagal šiuolaikines ir pagonybės laikus menančias receptūras.

www.bitynai.lt inf.

 

Lietuvos bitininkų sąjungos  prezidentas habilit.dr. Algirdas Skirkevičius (dešinėje įteikia apdovanojimus jauniems bitininkams) vadovavo organizacijai pačiu sudėtingiausiu laiku keičiantis rinkos ekonomikos sąlygomis.

Valentino Juraičio nuotr.