Kupiškio rajono bitininkai

Kupiškio bitininkų draugija įkurta 1964 m. Draugijos pirmininkas Edikas Puipa vadovauja nuo 2015 m. Nuo 1986 m. iki 2015 m. draugijai vadovavo Juozas Žeimantas, nuo 1970 m. iki 1976 m. jai vadovavo Gaudentas Šilinis, nuo 1976 m. iki 1986 m. – Pranas Balčiūnas. 

Dabar draugijoje užsiregistravę 124 bitininkai. Tačiau ne visi vienodai įsikinkę į šį nelegvą, kruopštumo ir išmanymo reikalaujantį užsiėmimą.

Bendra tendencija kaip ir kituose šalies rajonuose – bitininkai tolodžio ima mažinti šeimų skaičių, tačiau netasisako mielo užsiėmimo. Daugelis verslu to nevadina. Šiandien medaus rinka pripildyta, sunku medų parduoti, nors ir kokybišką, ekologišką.

Vieni iš stipresnių Kupiškio bitininkų yra Valda ir Alvydas Barorai (~250 šeimų), broliai Ignas ir Vilius Jackevičiai(~100 šeimų), Vytautas Starkus (~90 šeimų), pats daraugijos pirmininkas, fizikos mokytojas Edikas Puikas apsiriboja ~ 20 šeimų. Tačiau ne visuomet bityno dydis yra svarbiausias veiklos rodiklis.

Kupiškyje kiekvienais metais organizuojamos medaus šventės. Į šventes atvyksta rajono gyventojai, jų svečiai ir net bičiuliai iš kaimyninių rajonų.

Draugija artimai bendrauja su Lietuvos apiterapeutų asociacija. Padeda bitininkams įsigyti bitėms gydyti skirtus kompensuojamus vaistus, organizuoja vaško keitimą į dirbtinius korius, pikio, bičių duonos pardavimą.

2012 m. rugpjūčio 3-5 dienomis Kupiškyje, nuostabiame gamtos kampelyje, kuris pavadintas Uošvės liežuvis, įvyko 36-toji Lietuvos bitininkų šventė „Bičiulių Lietuva – Kupiškiui“. Manoma, kad joje galėjo dalyvauti apie 8000 žmonių. Pirmą kartą bitininkystės istorijoje tokioje šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Taip pat šventėje dalyvavo Panevėžio vyskupijos vyskupas Jonas Kauneckas. Jis pašventino koplytstulpį, kuris buvo skirtas įamžinti 36-tosios Lietuvos bitininkų šventės vietą. Prisiminimui apie dalyvavimą 36-tojoje Lietuvos bitininkų šventėje bitininkų draugijos sodino medelius.

Draugijoje labai daug bičiulių, kurie savo nuoširdžiu darbu pagyvina rajono bitininkų draugijos veiklą. Visa tai labai išryškėjo pasirengiant 36-tajai Lietuvos bitininkų šventei ir ją organizuojant.

Ryšys su Kupiškio bitininkų draugijos pirmininku Ediku Puipa: