Jaunasis bitininkas Zigmas

Nors neretai  kalbame apie kaimo bėdas, nusivylusius kaimo žmones. Bet mūsų kaime  yra ir kuo pasidžiaugti.  Ir  ypač   jaunimu,  jauna augančia karta. Štai, pavyzdžiui,   jaunuolis  Zigmas Jasas, gyvenantis su tėvais  Pūstelninkų kaime, Širvintų rajone, netoli Kernavės.

Zigmui buvo šešiolika, kai susidomėjo bitėmis, ir ėmė prižiūrėti pirmuosius pora avilių, kuriuos jam nupirko tėvai.  O mintis pradėti ir pačiam kilo pamačius kaimynystėje dirbantį bitininką.

Ir susidomėjo ir netik  dėl medaus skonio. Ir ne tik dėl smaližiavimo. Jaunuolį paviliojo paslaptingas ir tiksliai surėdytas bičių pasaulis.

Zigmas  auga  žirgų sporto profesionalų šeimoje. Jo tėvai – žinomi Lietuvos jojimo sporto meistrai: Stasys Jasas ir Viktorija Navickaitė. Pustelninkų kaime jie yra įkūrę  jojimo centrą ,,Žirgas“. Tai pavyzdingas ūkis, kur auginami ir prižiūrimi veisliniai žirgai, čia susirenka ne tik sportininkai, vyksta jojimo treniruotės.

Nuo pat jaunų  dienų ir Zigmas įsitraukė į žirgininkystės sportą, jau yra  pripažintas  jaunosios kartos  raitelis. Dalyvavo Europos čempionatuose, konkuravo su pajėgiausiais Europos raiteliais – tai svarbus jo sportinės karjeros laiptelis.

Zigmas  bites prižiūri savarankiškai, tėvai nesikiša. Tupinėdamas apie avilius  jis įsitikino, kad  bitininkystė – tokia pat sudėtinga profesija  kaip ir žirgininkystė. Pirmosios Zigmo bitės išskrido,  kitos žuvo… ir nežinia kodėl?

Todėl bitininkavimo pagrindų jis mokėsi pas  labiausiai patyrusį   bitininką  pedagogą  doc. Algirdą Amšiejų. Važiuodavo pas Maestro į jo bityną,  esantį šalia Kauno, darbavosi ten  padėjėju, mokiniu.  Rezultatus  pajuto – neužilgo. Šiandien  vaikino prižiūrimas bitynas, išskaidytas į kelias vietas – tapo  rentabilesnis, bitės sėkmingai žiemoja, per sezoną atneša žymiai daugiau medaus, kitų bičių produktų.

Zigmas dar mokosi  ir profesinėje technikos mokykloje. Jis siekia  tapti virėju, maisto  gaminimo specialistu, gilinasi į kulinarijos receptų paslaptis, kur  bičių produktai taip pat užima deramą vietą.

Sukurtame  vaizdo filme Zigmas  Jasas pasakoja apie save, jis  įsitikinęs, kad  maisto gamyba turi ateitį, kur visuomet būsi reikalingas dirbdamas kaime, bet nenutrauksi ryšių su miestu.