Bitininkų šventė prezidento A. Smetonos dvare, Ukmergės rajone

Šį šeštadienį ( 2022. 07.30-31) visos Lietuvos bitininkai ir bičiuliai iš užsienio svečiai susirinks į tradicinę  šventę, kuri įvyks prezidento A. Smetonos dvare Ukmergės rajone.

Tai  bus jau  keturiasdešimt  ketvirtoji Lietuvos bitininkų profesinė šventė. Lietuvos bitininkų sąjunga jas rengia  kasmet  vasarą  vis kitame rajone. Tik pandemijos  pavojus  privertė  pora metų  sustoti  ir  atsisakyti masinių susibūrimų.

Pirmoji bitininkų šventė įvyko 1963 m. Dotnuvoje. Tai buvo  gražus siekis  sukviesti šalies bitininkus ir suburti organizaciją- bendruomenę. Šiandien  bitininkai ir visa ūkio šaka darbuojasi sudėtingomis atviros rinkos, globalios ekonomikos sąlygomis. Naujus iššūkius  pasitinka gausi, sustiprėjusi, geriau profesiškai pasirengusi bendruomenė. Lietuvoje  bitininkystės versle, ar pasirinkę sau  pomėgį darbuojasi per 12 tūkst. bitininkų.

Šventė Ukmergės rajone  suteiks išskirtinių įdomybių. Visų pirma – tai  tarpukario prezidento A. Smetonos dvaras, jauki aplinka, turtinga  prieškario istorija… Šventės organizatoriai kviečia pabūti smetoniškuose  laikuose,  ateiti pasipuošus bent vienu tų laikų  aprangos  akcentu. Mugėje dalyvaus 63 liaudies meno ir amatų atstovai, 13 palapinių su bitininkystės inventoriumi. Savo prekes ir paslaugas pristatys ,,Bičių korys”, ,,Willara”, ,,Viskas bitėms”ir kiti.

– – Atėjus į šventę  su šeima, bus galima  žymiai daugiau sužinoti apie medų ir bičių produktus nei užėjus į eilinę parduotuvę. Bus galima  gauti naujausių žinių apie bitininkystę, bičių produktų naudą žmogaus sveikatai.Šis  renginys – tai bitininkų susitikimas su visuomene. O švietėjiškos paskaitos, renginiai,  jaunimo  įtraukimas,bičiulių pagerbimas ir jų pasiekimų  įvertinimas – tai tradicijų puoselėjimas  sėkmingai plėtojant  bitininkystę  šalyje, – sako Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas Sigitas Uselis.

Šventės  programa turtinga renginių.Tai bitininkystės inventoriaus paroda – pardavimas. Jaunųjų bitininkų varžybos, Atviras pleneras vaikams ir jaunimui. Ekologinio bityno savininko Laimono Galvono paskaita„Ekologinis bitininkavimas: galimybės ir perspektyvos“. Kęstučio Ūso ir Ernestos Draždžiulytės-Ūsienės bitininkystės ūkis „Saldūs Ūsai“ kviečia į edukacinė programa kurios metu susipažinti su paslaptingu bičių pasauliu, nuostabaus skonio bei kvapo bičių produktais.

Bus svečių kaimynų latvių, kurie yra surengę  dešimt  bitininkų švenčių, svečių  iš tolimesnio  užsienio: Tarptautinės bitininkystės mokslo asociacijos „Coloss“ narys, Danijos bitininkų asociacijos lektorius FlemingVejsnaes  skaitys paskaitą „Bitininkystės situacija Europoje bei Danijoje šiuo laikmečiu“. Laukia meninė programa: solistas L. Mikalauskas, atlikėjas Deividas Bastys, grupė ,, Studija”, Ukmergės rajono meno kolektyvų pasirodymai.

Valentino Juraičio nuotr.