Bitininkas Imantas Masiulis: šeimų stiprinimas, motinėlių keitimas

Vasarai bėgant į antrąją pusę bitininkams svarbu ir medų laiku išsukti, ir bičių šeimomis pasirūpinti, kad jos sėkmingai žiemotų.

Bityne visuomet būna bičių šeimų, kur motinėlės jau paseno, prabėgus dvejiems metams jas dera pakeisti jaunomis, darbštesnėmis.

Kaip tai padaryti?

Patirtimi dalijasi bitininkas Imantas Masiulis iš Pagirių, jo bitynas įsikūręs vos už 15 kilometrų nuo Vilniaus.

Bičiulis Imantas bitėmis rimčiau susidomėjo prieš septynerius metus. Ir kaip paprastai būna, jei užsiimi su aistra ir sistemingai sieki tikslo, yra palaikymas šeimoje,tuomet geri rezultatai ateina tarsi savaime…

Šiandien ,,Imanto bitynas” – jau gerai žinomas regione. Tai ūkis,kuriame gausiai surenkama medaus, pavyzdingai prižiūrimos bitės, nuolat domimasi ne tik naujausiais pasiekimais pasaulyje, bet rinkos pokyčiais Lietuvoje.

Pastaraisiais metais šalyje pastebimas medaus perteklius, ir pelningai realizuoti bičių turtą tampa vis sunkiau, todėl dažnam bitininkui svarbu surasti savo nišą rinkoje.

Imantas specializuojasi veislininkystės srityje, jam kruopščiai talkina žmona Vaida Masiulienė, būdama alergiška įgėlimams, nuolat dėvi apsaugas, bet meilė bitėms išlieka…Skirtingose vietose esančiuose veislynuose per metus čia išauginama daugiau nei po 1 tūkts. Karnikos ir Bakfasto bičių motinėlių, ir jos realizuojamos šalies bičių ūkiams. Veislinius pavyzdžius šeimininkai atsiveža iš Vokietijos veislinių bitynų, todėl suporuotos motinėlės turi išsaugoję pačius vertingiausius bruožus.

… Bet apie bičių motinėles ir ,,Imanto bityną” pažiūrėkime vaizdo pasakojime.

Bitininkė Vaida Masiulienė

,,Imanto bityno” kontaktai:

Adresas: Draugystės g.5, Pagiriai , Vilniaus r. LT14118

Mob. Tel. 8600 06272

El. paštas: imantas.masiulis@gmail.com

www.imantobitynas.lt