,,Bitės dienos” talka Stripeikiuose

Gegužės mėnesį nešienausime pievų – saugosime biologinę įvairovę ir maitinsime gėlių nektaru muziejaus bites, kviečiame ir aplinkinius kaimynus pasekti pasauliniu #NoMowMay pavyzdžiu. Juk visiems norisi tikro, daugiažiedžio medaus ir natūralia gausa žydinčių pievų?

Gegužės 28 dieną, pasaulinę Bitės dienos šventę švęsime talkindami bitei – jokių varinių triūbų bei kitų pompastikos atributų . Bitės dienos talką pradėsime nuo 11 val. skirdami ypatingą dėmesį bitėms – sodinsime medingus augalus – plėsime bičių ganyklas. Norintys prisidėti kviečiami su savo darbo įrankiais (kastuvais, kauptukais, grėbliukais, praverstų ir derlingos žemės vienas kitas rimtesnis maišas ir t.t). Medingų/prieskoninių augalų sodinimo akcijai vadovaus iniciatyvos autorė Miglė Domeikienė.

Kultūrinė programa – nudirbę darbus, smagiai dainuodami (jeigu bus balsingų) iškelsime „Bitės vėliavą” ir „skonėsimės” žiniomis apie bitę su muziejaus bitininku, Mindaugu Bridžiumi, ką tik gavusiu midaus teisėjo statusą – sveikinimai jam! Nauja paroda – visi kartu su parodos autore, dizainere ir menininke, Silvija Juozelskyte, muziejaus kluone pakabinsime autorinę parodą ir gražiu žodžiu minėdami paleisime gyventi visai vasarai.

Skanioji dalis – visi kartu, ant laužo, virsime košę ir išsivirę, smagiai apkalbėdami nuveiktus darbus, ją suragausime. Laukiame visų darbingai nusiteikusių. Primename šurmuliuoti pradėsime nuo 11 val.

P.S. sklinda gandas, kad bus galimybė nusipirkti ypatingo skonio „Sūrio kelias” sūrio.

Bitininkystės muziejaus inf.