Bendradarbiavimas  platesniame  kontekste…

Vis didesnį pagreitį įgaunanti internetinė svetainė www.bitynai.lt  sulaukia daugiau skaitytojų ir didesnio lankomumo. Taip pat ir daugiau įvairių autorių rašo mums straipsnius.Rengdami vaizdo (video talpiname į You Tube) pasakojimus apie Lietuvos bitininkus nekreipiame dėmėsio, ar  jie turi didelį  ar mažesnį bityną.Kartais įdomiau ir aktualiau papasakoja, pasidalija patirtimi mažų bitynų savininkai, veteranai. Mums svarbu sudominti, atrasti  naujų įdomių tipažų, įžvegti naujas  tendencijas globalėjančioje  medaus rinkoje.

Stengiamės užmegsti ir platesnius ryšius. Neseniai gavome  populiaraus  JAV žurnalo ,,Bee Culture” redaktoriaus Jerry Hayes laišką, kuris  mums atsiuntė  savo   žurnalo 2021m. balandžio mėnesio internetinę versiją.

,,Bee Culture” šalia vietinių temų: kaip parduti medų, pagerbti veteranus –asmenybes, organizuoti savo bityno  marketingą, nuolat publikuoja, nagrinėja  pasaulinio lygio problemas. Amerikiečių bitininkai skirtingai nuo lietuvių  uždirba ne parduodami medų, o savo bitėmis apdulkindami milijoninių hektarų laukus ir už tai gaudami nemažą atlygį.

Balandžio mėnesio,,Bee Culture” numeryje, šalia kitų straipsnių pasakojama apie Kinijos laukų apdulkinimo darbus ir perspektyvas.

Valentinas Juraitis

www.bitynai.lt

redaktorius