Avilių vagys pagauti, ir principingumas bei atkaklumas laimėjo…

Šiandien jau galiu pasidžiaugti dviejų metų bylinėjimosi su avilių vagimis pasiektais gerais rezultatais.
Priminsiu, jog nuo 2009 metų Suvalkijoje įsisukę vagys vogė daugelio bitininkų šeimas su aviliais. Kiek berašydavau pareiškimų , jokios naudos – nusikaltėlių pačiupti nepavykdavo. Gavęs svarbią informaciją 2018 metais, kad sulaikyti bičių vagys Šakių rajone kreipiausi į policiją. Policijoje buvo pasakyta, kad nelabai tikėtina, kad čia tas pats, kuris vogė ir mano. Paprašiau nuotraukų iš sulaikymo akto vagių sodyboje. Nuotraukose atpažinau savuosius, ir kartu su policija nuvykome į sodybą.
Nenoriu net prisiminti, kokius vaizdus pamačiau. Sumesti bet kaip, viduje mirusios bitės, apipeliję, net apdegusių liekanų buvo matyti. . Tą dieną atpažinau 11 savųjų. Sodyboje buvo tikrai daug įvairių skirtingų avilių, įrodant, kad buvo vogti ne pas vieną bitininką. Policija davė sutikimą pasidalinti informacija su kitais nukentėjusiais. Sūnus nufotografavo ir grįžę įkėlėme informaciją į savo fFB bityno paskyrą, kad ir kiti bičiuliai galėtų pasidomėti , ar tarp esančių nėra ir jų. Ne vienas bičiulis atpažino savuosius. Dėkojo už pasidalintą informaciją.
Gaila, bet senatis buvo nesuėjusi tik 4 aviliams. Tačiau nutariau ir dėl jų pakovoti. Nervų ir laiko teko paaukoti nemažai. Bet vardan užkirtimo kelio sisteminėms daugkartinėms vagystėms – pasiryžau. Vyko nemažai teismų, nutarimus mano naudai vėl apskųsdavo. Teko pateikti daug medžiagos, dokumentų, įrodymų.
LBPA ,,Austėja” pagelbėti kovoje, parašant pažymą atsisakė. Ačiū pagelbėjusiai kitai asociacijai, kurios liudijimas buvo svarbus. 2021 m Vasario 23 d, priimtas sprendimas buvo ir vėl man palankus. Vagis pavargo mokėti brangiems advokatams, ir nutarė nuostolius padengti daugiau nebeskųsdamas.
Atgavau viską ką buvau įvertinęs. Buvau pateikęs prašymą apmokėti ir moralinę žalą. Ne vienas sakė, kad misija neįmanoma, kad už vagystę moralinės žalos neįmanoma gauti. Sugebėjau įrodyti savo įsitikinimų teisėtumą. Moralinės visos sumos negavau, bet dalį prašytos priteisė.
Kalbėjau su bičiuliais iš Suvalkijos. Sakė su šiuo sugautu vagimi – pasibaigė vagystės ir pas juos.
Sau dar kartą įrodžiau, kad galiu ir sugebu už save pakovoti.

p.s. Pareiškimus parašė ne vienas bičiulis, bet visą ilgą teisminį kelią ištvėrėme tik dviese. Abiems pateikti nuostolių įvertinimai – patenkinti pilnai.
Ne kartą siūliau , kad reikia domėtis galimybe apsaugoti savo turtą ir bitininkams, teikiant ministerijoms įrodymus apie dideles vagystes. Kad bitės būtų pripažintos, kaip gamtos dalis, o jas sunaikinus būtų įvertinta, kaip žala gamtai. Pripažinus būtų didesnė galimybė reikalauti didesnių bausmių, taip sumažinant vagysčių skaičių. FB dažnai matome nukentėjusius bitininkus, praradusius savo turtą.

Vytis Garbauskas