Tirpdome pikį-propolį

 

Šalia kitų bičių produktų pikis pasižymi  ypač  stipriomis dezinfekcinėmis, gydomosiomis savybėmis. Ne veltui sakoma: iš visų  bičių sukurtų gėrybių  pikis, kaip ir bičių nuodai, yra  ne maisto  papildas, o  veiksmingi   vaistai, virusų naikintojai.

Bitininkai įvairiai  tirpdo pikį. Tačiau labiausiai patyrusieji ir išmanantys  pikį tirpdo 70 laipsnių  spirite. Tokio  spirito galima įsigyti  sostinės ,,Vilniaus degtinės” firminėje parduotuvėje  Smolensko gatvėje.

Kokios koncentracijos  rekomenduojama pasigaminti  pikio spiritinį tirpalą?  Patyręs  bitininkas, besidomintis apiterapija  Virginijus Kondrotas sako, kad   naudingiausia ir mažiau pavojinga  pasigaminti 10 proc.   spiritinį pikio  tirpalą. Jo nuomone  20 procentų tirpalas yra per stiprus, tinkamas ne kiekvienam, todėl būtina pasitarti  su licenzijuotu  apiterapijos gydytoju.

10 proc. tirpalas daromas taip: sakykim,  ant  elektroninių svarstyklių pasveriama  100 gr.  surinkto pikio, ir  šis  kiekis užpilamas 1 ltr. 70 laipsnių stiprumo spiritu.  Indas  su tirpalu laikomas tamsoje ir kasdien  supurtomas, kad geriau ištirptų.  Po dviejų savaičių  tirpalas – paruoštas, jį reikia  nukošti ir supilstyti į tamsios spalvos buteliukus.  Dėl naudojimo reikia pasitarti su specialistais.

Kitas bitininkas Liudas Šivickis  sau gaminasi stipresnės koncentracijos 20 proc.  pikio tirpalą. Naudoja  miniatiūriniuose purkštuvuose. Covid epidemijos sąlygomis  tai yra labai veiksminga. Papurškus  rankas  sunaikini visus virusus ir dar  malonų  pikio ir medaus, ir spirito  rankų kvapą  įkvepi giliai į plaučius – kosulio ir  užkratų išvengiama. Tokį miniatiūrinį purkštuvą  Liudas  vežiojasi  automobilio salone , kitą turi po ranka namuose.

Biržietis bitininkas  Petras Visockas  savo bičių pikio spirito  tirpalą gerokai   atskiestą vandeniu   kasdiena naudoja dezinfekuodamas rankas ir skalaudamas burną. Neatsimena  kada sirgo gripu.

UAB ,,Medicata”, gaminančios sveikatinančius maisto papildus, vadovas Sigitas Vasiliauskas teigia , kad  namudiniu būdu sunku nustatyti  bičių pikio grynumą ir priemaišų kiekį. Surenkant pikį  priemaišų ir vaško  atliekų pasitaiko nevienodai , todėl namudiniu  būdu pasigamintą pikio tirpalą rekomenduotina naudoti tik išviršiniams poreikiams.

Kaip jau minėjome pikis tinka ne kiekvienam, galimos alergijos, patinimai ir pan.. Derėtų išbandyti   tinkamumą  nedidelėmis koncentracijomis, pasitarti su gydytoju  licencijuotu apiterapeutu.

Petras Raudonis