Lietuvos bitininkas Nr.2 (113) 2023

Neseniai pasirodžiusiame ,,Lietuvos bitininko” Nr.2 (113) 2023 žurnalo numeryje  primenama skaitytojams, kad artėja  XLV  bitininkų šventė, kuri įvyks rugpjūčio 5-6 dienomis Antazavės dvare, Zarasų rajone.

Paskelbta  šventės programa, žadanti turiningą ir įdomų renginį. Bus dar viena proga bitininkams susitikti, pabendrauti, pasvarstyti ateities veiklos planus.

Skaitytojai sužinos ir apie kitus Lietuvos bitininkų sąjungos renginius : visuotinį susirinkimą, Vilniaus bitininkų pavasario šventę, išvyką šį Šiaurės šalių bitininkų tarybos konferenciją, Italijos Bolonijos mieste  organizuojamus medaus juslinės analizės kursus. Apie tai išsamiai straipsniuose pasakoja J.Galvonienė, R.Nabažaitė.

Apie Suomijos bitininko J. Lundeno, veisiančios bites atsparias erkėms, pasakoja T. Vaičiūnas.

Koks stambiųjų šalies bitininkystės ūkių vaidmuo mūsų ekonomikoje ir socialiniame gyvenime, bendruomenėje, pasakodamas apie  pavyzdinį Skardžių šeimos ūkį ir jų rūpesčius mintimis dalijasi  V.Juraitis.

Kokie darbai mus pasitinka  bityne antroje vasaros pusėje patarimais ir savo įžvalgomos  dalijasi S.Uselis.

Apie kandi tešlos su timoliu ir vitaminais poveikį erkėms mintimis dalijasi E. Matulienė.

Gegužė ir birželis daugeliui bitininkų  buvo įtemptas ir kruopštus  darbas tinkamai parenti prašymus projektus Nacionalinei mokėjimo agentūrai.Deja, keičiantis NMA taisyklėms, ne vienas pareiškėjas suklupdavo, netinkamai užpildydamas paraišką. Publikuojami patarimais kaip klaidų išvengti padės sėkmingiau  dalyvauti projektuose ateityje.

Žurnale pateikiama ir kitos naudingos informacijos.