Kasmetiniai Trakų bitininkų „Medaus pusryčiai“

Pirmadienį, lapkričio 18 d., kaip ir kasmet trakiškiai susirinko poilsio centre „Salos“ į tradicinius „Medaus pusryčius“. Renginio metu Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius ir Trakų bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Norinkevičius pristatė centro, kuriame vykdomos įvairios su bitininkyste susijusios edukacinės programos, veiklą ir papasakojo apie Europos Parlamento (EP) iniciatyvą „Pusryčiams medus“, kuria norima informuoti visuomenę ir ypač vaikus apie medaus vartojimo naudą.

EP pernai priimta rezoliucija daugeliui dar naujiena, ja siekiama paraginti Europos Sąjungos valstybes nares ir bend­riją imtis priemonių apsaugoti bites, remti bitininkus, užkirsti kelią medaus klastojimui, imtis veiksmų bičių sveikatai užtikrinti ir jų populiacijai atkurti. J. Norinkevičius citavo ir Europos liaudies partijos atstovo Norberto Erdoso pasakytus žodžius: „Turime saugoti mūsų medų ir bites, nes 76 proc. maisto gamybos Europoje priklauso nuo bičių atliekamo apdulkinimo, todėl jos yra neatskiriama maisto saugumo dalis. EP siūlo bitininkystės sektoriaus išgyvenimo strategiją ir aiškesnį medaus ženklinimą. Laukiame Europos Komisijos pasiūlymo dėl konkrečių taisyklių.“ Centro direktorius kvietė atkreipti dėmesį ir į tai, kad Lietuvoje apie 8 tūkst. bitininkų kasmet prisuka daugiau kaip 2 tūkst. tonų medaus, o ES šalyse apie 600 tūkst. bitininkų paruošia apie 200 tūkst. tonų.

Jau ne pirmą kartą į Trakus atvyko ir žurnalistas, knygų ir straipsnių bitininkams autorius, žurnalo „Bitininkystės naujienos“ redaktorius, docentas dr. Vytautas Salinka, šįkart kalbėjęs apie medaus ir jo produktų naudą žmogaus sveikatai.

Bitininkas Virginijus Kondrotas pristatė Trakų bitininkų draugiją ir Trakuose gaminamus bičių produktus, taip pat vyko šiemet vietinių bitininkų išsukto medaus degustacija, buvo liejamos vaškinės žvakės.

Pasiklausyti ir paskanauti medaus atvyko gausus Trakų Trečiojo amžiaus universiteto studentų būrys, mat, šią dieną Trakuose, kaip ir visoje Lietuvoje, prasidėjo 20-oji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“. Įžangos žodį tarė ir į kelionę po bitučių pasaulį palydėjo Trakų švietimo centro direktorė ir suaugusiųjų mokymo centro specialistė Nijolė Lisevičienė.

Susitikti su „Medaus pusryčių“ dalyviais ir jų pasveikinti atvyko Trakų r. savivaldybės merė Edita Rudelienė bei tarybos narės Jolanta Abucevičienė, Inesa Židonytė, Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė ir Trakų suaugusiųjų mokymo centro direktorė Loreta Ruškevičiūtė.

„Trakų žemės“ inf. Irmos Stadalnykaitės