Žurnalas ,,Lietuvos bitininkas” Nr.3 (110) 2022

Paskelbė

Skaitytojus ir prenumeratorius pasiekia  neseniai išėjęs  žurnalas ,,Lietuvos bitininkas” Nr. 3 (110) 2022.

Šį kartą leidinyje nemažai vietos skiriama Bitininkų šventei, kuri įvyko Užulėnyje, Ukmergės rajone prezidento Antano Smetonos dvare. Publikuojami du LBS prezidento S. Uselio straipsniai išsamiai aprašantys šventę, jos dalyvius, pabrėžiama  renginio svarba suvienijant bitininkų bendruomenę. Publikacijose paminėta daug pavardžių: nei vienas nepamirštas dalyvavęs meistriškumo varžytuvėse, išlieka istorijai, kad galėtų ir anūkams pasakyti: ir aš šį tą bitininkystėje nuveikiau…

Kita aktuali S. Uselio publikacija  “Dažniausios bičių šeimų žuvimo priežastys ir pasitaikantys klaidingi tų priežasčių vertinimai” skatina bitininkus susimąstyti ir dalyvauti diskusijose.

Rugpjūčio mėnesio pabaigoje Stambule įvyko pasaulinis bitininkų kongresas APIMONDIA 47, jame dalyvavo 34 bitininkų delegacija iš Lietuvos. Apie kongrese   vykusias  diskusijas, problemų aptarimus, žurnalo  redaktorius V. Juraitis publikuoja apžvalginį  straipsnį, kokios medaus gavybos tendencijos vyrauja  pasaulyje. Taip pat pateikia kitų publikacijų apie alergiškumą medui, apiterapijos namelių teikiama naudą, biorezonansinį poveikį žmogaus sveikatai.

Su bitininkystės terminais, pas mus tebėra maišalynė ir dar neturime užbaigto, atnaujinto žodyno. Prof. habil. dr. A. Skirkevičius tęsia publikacijų ciklą ,,Bitininkystės terminai”, kuris, tikimės, atneš daugiau aiškumo ir tvarkos.

Mokslo ir tyrimų  baro atstovai habil. dr. D. Stasytytė-Bunevičienė, dr.L. Blažytė-Čereškienė  dalijasi mintimis ir informacija apie rudens bičių produktų poveikį sveikatai, taršos stebėjimus ir tyrimus pasitelkiant bites.

Kaip pulsuoja  bičių ūkiai Lietuvoje? Mintimis ir planais dalijasi Eimanta ir Edgaras Skardžiai, Žilvinas Šolys, Arvydas  Kadzevičius, Ernesta ir Kęstutis Ūsai.

Leidinį galima įsigyti bitininkystės reikmenų parduotuvėse, viešosiose bibliotekose, gauna prenumeratoriai ir išsiųsta paštu užsisakiusiems  Kretingos bitininkų draugijos nariams.

bitynai.lt inf.